Lex mortis omnium legum est certissima...Dum spiro spero..♥

>infoo<

30. ledna 2008 v 16:46 |  <♦>LadY SovereigN<♦>
Wembley se stala přes pirátská rádia miláčkem britské grime scény a po Dizzeem Rascallovi, Mikeu Skinnerovi z The Streets nebo Basement Jaxx si ji všiml i americký hiphopový magnát Jay-Z, který ji vzal pod křídla svého vydavatelství Def Jam (čímž jí poctil výsadou být první interpretkou neamerického původu, kterou kdy podepsal).
Avizované vydání jejího debutu Public Warning však Def Jam několikrát odložil, což živilo úvahy o tom, jestli se Jay-Z nepokusí udělat ze S.O.V., jak si zkráceně říká, Eminema v sukních. A jestli ji skutečně dá do jednoho studia s Missy Elliott a The Neptunes, jak tvrdil.
To s sebou samozřejmě neslo ne úplně neoprávněné obavy, jestli podpisem s Def Jam talentovaná britská rapperka spíš neztratila, protože ji budou nutit, aby se vzdala svých hlavních předností, kterými jsou grimeová syrovost, britský sarkasmus, bezprostřednost a neodolatelná frackovitost, která z ní udělala ikonu ostrovních "chavs".
Dnes už můžeme s klidem říct, že Public Warning je naštěstí přesný opak alba In My Mind od Pharrella Williamse, které na sebe nechalo podobně dlouho čekat a odměnou bylo zklamání. Jay-Z je dobrý obchodník a ví, že dobrý produkt je lepší nechat jaký je a moc na něj nešahat. Svojí schovance nevnutil obligátní hiphopový / r'n'b model, kdy se na interpretovi v rámci jednoho alba vystřídá deset různých producentů a výsledek roztříštěností připomíná písmenkovou polévku.
Lady Sovereign cele svěřil do producentské péče Felixe Buxtona a Simona Rattclifa, duší taneční kapely Basement Jaxx. Ti už citlivý přístup k talentu této mladé dámy prokázali spoluprací na jejích předchozích singlech 9 To 5, Hoodie a Random i EP Vertically Challenged, které ještě vydal nezávislý britský label Chocolatte Industries.
Lady Sov na Public Warning zůstala "purely British" přestože deska prochází řadou stylových a náladových proměn od rozverného dubu přes odrzlý grime až po punkovou jízdu v titulní skladbě. Buxton a Rattclife navíc zjevně odolali pokušení album zvukově zahltit, jak to s gustem dělávají na deskách vlastní skupiny a všechno ukázněně podřídili tomu, aby ani na chvíli nepřekryli superpřitažlivý rap hlavní hvězdy, která je - zvlášť v místech kde plynule přechází z role roztomilé malé holky do hry na dvoumetrového Jamajčana - prostě k sežrání.
"Nejsme všichni jako ze škatulky, nejsme všichni nóbl jako královna," říká Lady Sovereign ve skladbě My England a evidentně tím mluví i za celou generaci mladých Britů, které už nebaví být zbytkem světa (a především Američany) viděni jako ti studení, bezkrevní a za všech okolností slušní suchaři.
Lady Sovereign je hyperaktivní skrček, holka, kterou když přivedete na rodinou oslavu, určitě tam nebude nuda. Má nesmírné charisma, je zábavná a podobně jako Mike Skinner z The Streets přináší do stále nafoukanějšího a sebevzhlíživějšího hip hopu novou jiskru. Škoda jenom, že část skladeb z Public Warning už byla ke slyšení na předchozích singlech. Tak dlouhé čekání by přece jenom zasloužilo trochu větší porci nového materiálu. Ale to je skutečně detail.
zdroj-->http://emi.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jen tak informativně..takže pls..

-->ClicK<--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama