Lex mortis omnium legum est certissima...Dum spiro spero..♥

>Cholerik<

3. února 2008 v 13:10 |  ♠/♠povahy♠/♠
CHOLERIK
-->Ještě nevíte, jaká jste vlastně povaha? Postupně budeme probírat jednotlivé druhy lidských osobností. V tomto článku si přečtete o cholericích. Mají drsnou povahu :-)
(Základní osobnosti lidí jsou tyto - cholerik, flegmatik, melancholik a sangvinik.)
-->TEST:Jestli nevíte, jaká jste povaha, udělejte si testík. =)

Zápory: Cholerik má v životě svá základní hesla a jimi se také řídí. Myslí si, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy zvítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí povolit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj k ostatním. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, bývá netrpělivý. Jeho chování může nejednou vyústit v agresi.

Klady:
Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touhu po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovat větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často vyniká.
  • výkonnost, iniciativnost, podnikavost, energičnost
  • výbušnost, zbrklost, netrpělivost, špatné sebeovládání
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama