Lex mortis omnium legum est certissima...Dum spiro spero..♥

-->LysOhláVky<--

2. února 2008 v 19:30 |  -->DROGY<--
Lysohlávky- houbičky
Houbičky je označení pro takové druhy hub (např gold tops nebo blue meanis, u nás třeba lysohlávky), které obsahují halucinogenní látku zvanou psilocybin, jež má podobné účinky jako LSD. Staré, tradiční kultury je používaly již před staletími... Nikdy se ovšem neví, kolik psilocybinu vlastně obsahují. Může ho tam být velmi málo nebo také velmi mnoho - a silná dávka může mít za následek hodně špatný trip provázený paranoiou nebo pocity úzkosti. Mezi další nepříjemné projevy patří žaludeční křeče, zácpa nebo průjem. Také se může stát, že dojde k záměně s jedovatou houbou. Vzhled:Klobouček - většinou má průměr 0.5 - 2 cm, většinou vyšší než širší, má tvar úzkého kužele se špičatým výčnělkem (bradavkou), je světle žlutohnědý, s tmavším okrajem, sušením téměř zbělá. Hladký, za vlhka slizký nebo lepivý, nikdy se nerozvíjí. V některých krajích je klobouček plošší, až 5 cm v průměru, bíložlutý často s nazelenalou bradavkou. Po dešti jsou slizké a natrhané rychle získají modrozelenou barvu.
Nožka - 5 až 20 cm dlouhá, o průměru 2 - 3 mm, štíhlá, válcovitá, nepravidelně pokroucená, světlejší než klobouček a často zbarvená do modrozelena směrem k základně.
Lupeny - olivové, šedohnědé až šedočerné, široké a husté. Spóry purpurově červené. Nebezpečí: nebezpečná je kombinace s MAOI (inhibitory monoaminooxydázy). Jako každý halucinogen může odkrýt narušení psychiky, proto se doporučuje nebrat pokud uživatel není v dobré psychické kondici. Poměr mezi dávkou účinnou a smrtelnou je 641. Při pokusech bylo myším nitrožilně aplikováno 200mg psilocybinu na 1 kg váhy bez smrtelných účinků. Pramen se nezmiňuje, zda to mělo nějaký dopad na zdraví, pouze hovoří o tom, že to myši přežily.
MOŽNÉ ÚMRTÍ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jen tak informativně..takže pls..

-->ClicK<--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama